Zamyslenie

Proporcie môjho telíčka dosahujú v 21. týždni veľkosť novorodeniatka, aj keď sa mi ešte nestihla úplne vyvinúť tuková vrstva. Každým dňom však naberám na hmotnosti. Kožu mám ešte trošku zvráskavenú a priesvitnú; moje pery sú už ale zreteľne viditeľné a oči sú celkom vyformované. Akurát moja dúhovka ešte neobsahuje farebný pigment. V tejto fáze môjho života sa mi zároveň objavujú aj prvé známky mojich budúcich zúbkov. Zatiaľ síce len vo forme tzv. zubných púčikov pod ďasnami, ale už sú to presne tie isté zúbky, ktoré sa mi budú prerezávať v prvom roku môjho života. Pre moje zúbky je už teda vytvorený pevný základ. Viditeľné na povrchu sa však stanú až neskôr, keď príde ten správny čas.

Rovnako ako s rastom zúbkov v správnom čase je to aj s nami ľuďmi. Boh do nás zasial určité talenty a dary; mnohé z nich sme možno ešte vôbec nestihli objaviť. O niektorých azda aj pochybujeme, kde - a či vôbec - ich niekedy využijeme. Situácie, v ktorých sa ocitáme, sa navyše stále menia… Stretávame mnoho ľudí, no spočiatku si vôbec neuvedomujeme, akú dôležitú úlohu v našom príbehu niektorí z nich raz zohrajú. Zasiatych je množstvo semienok; každé z nich však klíči v inom čase. Veľa semienok už vyklíčilo a prinieslo vytúženú úrodu; mnohé však napriek našej snahe a láskavej starostlivosti vyschli. Nestrácajme preto nádej a dôveru voči nášmu Otcovi! Aj keď sa mnohokrát zlomení pýtame prečo, vedzme, že Kráľ dokonalého načasovania pozná všetky naše semienka, nielen tie vyklíčené. Raz Mu za Jeho záhradníčenie budeme nekonečne vďační.

Modlitba

Pane, Ty si darca života od počatia. Ešte prv, než sme boli v matkinom lone, Ty si mal s nami svoj konkrétny plán. Vryl si si nás do svojich dlaní a nesieš nás v nich po celý náš život. Hoci sa niekedy cítime sami a celkom opustení, Ty na nás nezabúdaš...

Chceme Ti dnes ďakovať za život. Dostali sme tento veľký dar celkom zadarmo, no mnohokrát nám chýba túžba ho chrániť. Preto sa dnes chceme prihovárať za celú našu spoločnosť, aby sme vedeli vo svojom konaní presadzovať úctu k životu už od počatia.

Pane, odprosujeme Ťa za tisíce ľudských životov, ktoré nemohli uzrieť svetlo sveta. Prosíme o Tvoje svetlo pre tých, ktorí čakajú neplánované dieťa. Daj, aby mali odvahu povedať "áno" životu a dokázali svoje dieťatko prijať s láskou. Zároveň Ťa prosíme aj za všetky ženy, ktoré podstúpili umelý potrat; naplň ich srdcia nádejou a svojím odpustením.

Panna Mária, Ty, ktorá si počala z Ducha Svätého, buď ochrankyňou a pomocnicou všetkých rodičov. Nech každý svojím postojom povie rozhodné "áno" životu tak, ako si Ty sama privolila anjelovi: "Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa Tvojho slova." Zachovaj nás v spoločenstve s Ježišom, ktorý je Cestou, Pravdou a Životom na veky vekov. Amen.

Odber noviniek

Pripojte sa k našej iniciatíve! Prihláste sa na odber noviniek, modlitieb a zamyslení a pomôžte meniť atmosféru v našej krajine.

V zmysle Zákona 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov vyplnením registračného formulára súhlasíte so spracovaním uvedených osobných údajov za účelom zasielania noviniek a aktualít kampane 40 dní za život.