Zamyslenie

Je to takmer neuveriteľné, no v 32. týždni som pri dĺžke 44 cm dosiahol 2 kg! Moja poloha v mamičkinom brušku sa pomaly mení. Začínam sa otáčať hlavičkou nadol; už teraz sa totiž pripravujem na svoj príchod na svet. Moja lebka je ešte stále veľmi mäkučká; je to preto, aby som mohol ľahko prejsť pôrodnými cestami a rýchlo prísť na svet do mamičkinho náručia. Hlávka mi preto dokonale stvrdne až po pôrode, ktorý ma však čaká už o pár týždňov. Všetky ostatné kosti budú pevné ešte pred pôrodom; veď už v 32. týždni dostatočne tvrdnú.

My kresťania sme často priveľmi mäkkí a poddajní presne rovnako ako hlavička dieťatka pred narodením. Prispôsobujeme sa svojmu okoliu a v závislosti od toho, kde sa momentálne nachádzame, striedame aj svoje tváre. Mnohokrát zabúdame na Krista vo víre povinností, ktoré nás odvšadiaľ pohlcujú… Nehovoriac o tom, že sa za svoju vieru v našej svetskej spoločnosti plnej voľných mravov rôzneho charakteru až pričasto hanbíme. Robíme v živote množstvo kompromisov a ešte sa pritom aj vyhovárame na miernosť či vhodnosť; nechceme predsa nikoho pohoršiť svojím správaním, a preto sa radšej ani len nevyjadríme. Bojíme sa postaviť sa za skutočné hodnoty; “veď čo by si o mne pomysleli, ako by som to vyzeral…!” Uvedomme si, že sme na tomto svete vyslancami neba, ktorých úlohou je situáciu zmeniť; to sa nám však s hlavou v piesku nikdy nepodarí… Vyprosujme si preto v našich životoch prinavrátenie Božieho Ducha, ktorý je silou, mocou, odvahou a nebojácnosťou. Takúto prosbu náš Otec nikdy neodmietne.

Modlitba

Pane, Ty si darca života od počatia. Ešte prv, než sme boli v matkinom lone, Ty si mal s nami svoj konkrétny plán. Vryl si si nás do svojich dlaní a nesieš nás v nich po celý náš život. Hoci sa niekedy cítime sami a celkom opustení, Ty na nás nezabúdaš...

Chceme Ti dnes ďakovať za život. Dostali sme tento veľký dar celkom zadarmo, no mnohokrát nám chýba túžba ho chrániť. Preto sa dnes chceme prihovárať za celú našu spoločnosť, aby sme vedeli vo svojom konaní presadzovať úctu k životu už od počatia.

Pane, odprosujeme Ťa za tisíce ľudských životov, ktoré nemohli uzrieť svetlo sveta. Prosíme o Tvoje svetlo pre tých, ktorí čakajú neplánované dieťa. Daj, aby mali odvahu povedať "áno" životu a dokázali svoje dieťatko prijať s láskou. Zároveň Ťa prosíme aj za všetky ženy, ktoré podstúpili umelý potrat; naplň ich srdcia nádejou a svojím odpustením.

Panna Mária, Ty, ktorá si počala z Ducha Svätého, buď ochrankyňou a pomocnicou všetkých rodičov. Nech každý svojím postojom povie rozhodné "áno" životu tak, ako si Ty sama privolila anjelovi: "Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa Tvojho slova." Zachovaj nás v spoločenstve s Ježišom, ktorý je Cestou, Pravdou a Životom na veky vekov. Amen.

Odber noviniek

Pripojte sa k našej iniciatíve! Prihláste sa na odber noviniek, modlitieb a zamyslení a pomôžte meniť atmosféru v našej krajine.

V zmysle Zákona 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov vyplnením registračného formulára súhlasíte so spracovaním uvedených osobných údajov za účelom zasielania noviniek a aktualít kampane 40 dní za život.