Zamyslenie

V 34. týždni už meriam 46 cm; vážim 2,4 kg. Keďže sa v tomto období neustále vrtím a naťahujem, v oblasti mamičkinho bruška môžu vystupovať a byť tak viditeľné moje plecia, nožičky alebo hlavička. V tomto čase mám už úplne vyvinuté obličky. Začínajú sa objavovať aj drobné nechtíky na mojich ručičkách a nožičkách. Práve vďaka nim sme schopní uchopiť predmety do rúk, pretože nám napomáhajú pri jemnej motorike prstov. Tieto keratínové doštičky sú síce len zhlukom mŕtvych buniek, no napriek tomu plnia dôležitú funkciu z hľadiska stability a upevnenia prstov, pretože vytvárajú plochu, ktorá vzdoruje tlaku.

Naše nechty sú pre nás dôležitým nástrojom, vďaka ktorému sme schopní jemne pohybovať s predmetmi okolo nás. Staňme sa aj my rovnako dôležitým nástrojom, ktorým bude Boh môcť hýbať svetom naokolo. Všetci sme povolaní stať sa ceruzkami v Jeho rukách; veď práve vďaka Jeho láske sme schopní šíriť dobro, ktoré mení životy. Nebuďme slepí voči množstvu príležitostí, ktoré nás dennodenne stretávajú a dovoľme Bohu konať prostredníctvom nás samých. Koniec koncov, presne preto sme boli stvorení.

Modlitba

Pane, Ty si darca života od počatia. Ešte prv, než sme boli v matkinom lone, Ty si mal s nami svoj konkrétny plán. Vryl si si nás do svojich dlaní a nesieš nás v nich po celý náš život. Hoci sa niekedy cítime sami a celkom opustení, Ty na nás nezabúdaš...

Chceme Ti dnes ďakovať za život. Dostali sme tento veľký dar celkom zadarmo, no mnohokrát nám chýba túžba ho chrániť. Preto sa dnes chceme prihovárať za celú našu spoločnosť, aby sme vedeli vo svojom konaní presadzovať úctu k životu už od počatia.

Pane, odprosujeme Ťa za tisíce ľudských životov, ktoré nemohli uzrieť svetlo sveta. Prosíme o Tvoje svetlo pre tých, ktorí čakajú neplánované dieťa. Daj, aby mali odvahu povedať "áno" životu a dokázali svoje dieťatko prijať s láskou. Zároveň Ťa prosíme aj za všetky ženy, ktoré podstúpili umelý potrat; naplň ich srdcia nádejou a svojím odpustením.

Panna Mária, Ty, ktorá si počala z Ducha Svätého, buď ochrankyňou a pomocnicou všetkých rodičov. Nech každý svojím postojom povie rozhodné "áno" životu tak, ako si Ty sama privolila anjelovi: "Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa Tvojho slova." Zachovaj nás v spoločenstve s Ježišom, ktorý je Cestou, Pravdou a Životom na veky vekov. Amen.

Odber noviniek

Pripojte sa k našej iniciatíve! Prihláste sa na odber noviniek, modlitieb a zamyslení a pomôžte meniť atmosféru v našej krajine.

V zmysle Zákona 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov vyplnením registračného formulára súhlasíte so spracovaním uvedených osobných údajov za účelom zasielania noviniek a aktualít kampane 40 dní za život.