Zamyslenie

Termín pôrodu sa nezadržateľne blíži. Napriek tomu, že som v 39. týždni ešte stále v mamičkinom brušku, však už ovládam všetky zručnosti, ktoré budem potrebovať po mojom narodení. Cmúľanie môjho palčeka mám dokonale nacvičené; tento reflex budem totiž nevyhnutne potrebovať počas kojenia. Materské mlieko od mojej mamičky predstavuje dokonalý zdroj výživy v prvom roku môjho života. Prvé materské mlieko sa nazýva tiež kolostrum; produkuje sa len pár dní po pôrode, no pre novorodeniatko má nenahraditeľnú funkciu. Kolostrum podporuje imunitný systém bábätka svojou výživnou, ale aj ochrannou funkciou; obsahuje totiž množstvo protilátok a vitamínov.

Materské mlieko je pre novorodeniatko akýmsi “imunitným ochranným balíčkom”; rovnaký “ochranný balíček” však potrebujeme aj my, dospelí kresťania. Náš Otec to dobre vie, a preto nám daroval svätú spoveď, ktorá nás intenzívne chráni pred ľahostajnosťou voči hriechu a dáva nám všetky milosti pre náš časný život. Chráňme sa pred zlým a očisťujme svoju dušu častým pristupovaním k tejto sviatosti! Každé bábätko potrebuje pravidelne prijímať pokrm; nezabúdajme preto ani my na silu a moc pravidelnej svätej spovede, ktorá je pokrmom pre našu dušu. Snažme sa zotrvávať v stave posväcujúcej milosti a dovoľme Pánovi, aby chránil naše srdce pred pokušením On sám.

Modlitba

Pane, Ty si darca života od počatia. Ešte prv, než sme boli v matkinom lone, Ty si mal s nami svoj konkrétny plán. Vryl si si nás do svojich dlaní a nesieš nás v nich po celý náš život. Hoci sa niekedy cítime sami a celkom opustení, Ty na nás nezabúdaš...

Chceme Ti dnes ďakovať za život. Dostali sme tento veľký dar celkom zadarmo, no mnohokrát nám chýba túžba ho chrániť. Preto sa dnes chceme prihovárať za celú našu spoločnosť, aby sme vedeli vo svojom konaní presadzovať úctu k životu už od počatia.

Pane, odprosujeme Ťa za tisíce ľudských životov, ktoré nemohli uzrieť svetlo sveta. Prosíme o Tvoje svetlo pre tých, ktorí čakajú neplánované dieťa. Daj, aby mali odvahu povedať "áno" životu a dokázali svoje dieťatko prijať s láskou. Zároveň Ťa prosíme aj za všetky ženy, ktoré podstúpili umelý potrat; naplň ich srdcia nádejou a svojím odpustením.

Panna Mária, Ty, ktorá si počala z Ducha Svätého, buď ochrankyňou a pomocnicou všetkých rodičov. Nech každý svojím postojom povie rozhodné "áno" životu tak, ako si Ty sama privolila anjelovi: "Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa Tvojho slova." Zachovaj nás v spoločenstve s Ježišom, ktorý je Cestou, Pravdou a Životom na veky vekov. Amen.

Odber noviniek

Pripojte sa k našej iniciatíve! Prihláste sa na odber noviniek, modlitieb a zamyslení a pomôžte meniť atmosféru v našej krajine.

V zmysle Zákona 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov vyplnením registračného formulára súhlasíte so spracovaním uvedených osobných údajov za účelom zasielania noviniek a aktualít kampane 40 dní za život.