image_258

„Každé dieťa má byť chcené.“ Tento slogan presadzujú zástancovia potratov už celé desaťročia. Ich marketingová taktika spočíva v tom, že “je hrozné porodiť dieťa, ktoré nie je chcené”. Posudzovať hodnotu ľudskej bytosti na základe toho, čo si o nej iný človek myslí, však degraduje každého človeka na doslova “nič”. Život Freddieho Figgersa však dokazuje, že každý človek je niekým chcený. No nielen to. Dokazuje, že rozhodnutie jednej ženy ukončiť život svojho dieťaťa ovplyvňuje nás všetkých.

Figgers je jediným vlastníkom a výkonným riaditeľom telekomunikačnej siete v USA s afro-americkým pôvodom. Je tiež najmladším držiteľom licencie FCC, ktorá mu umožňuje mať vlastnú spoločnosť pôsobiacu v oblasti mobilných telefónov s názvom Figgers Wireless. Jej čistý zisk presahuje 62 miliónov dolárov. Okrem toho vlastní ďalšie dve spoločnosti s názvom Figgers Health a FiggCash.

Figgers však nezodpovedá popisu „chceného“ dieťaťa podľa noriem pro-potratových aktivistov. Jeho matka ho ako novorodeniatko vyhodila do kontajnera. Našťastie ho našli. O 13 dní neskôr ho oficiálne prijali jeho adoptívni rodičia, ktorí ho naučili veriť v seba samého a byť šťastným. Hovorí, že z neho urobili človeka, ktorým je dnes.

“Je úžasné, že ešte aj dnes existujú takíto ľudia. So svojimi biologickými rodičmi som sa však dodnes nestretol,” uviedol na svojom webe FreddieFiggers.com. “Nikdy som o to nemal záujem.”

Freddie vo svojom príbehu hovorí, že v deviatich rokoch mu jeho adoptívny otec kúpil počítač, ktorý rozložil - a potom dal šesťkrát dohromady. Vo veku 12 rokov sa pripojil k technologickej a telekomunikačnej organizácii s názvom Net Quincy. Vo veku 16 rokov získal prácu na čiastočný úväzok ako technik a otvoril si v záhrade opravovňu počítačov. Týždenne v nej opravoval až 60 počítačov! Nakoniec vytvoril cloudovú databázu pre rôzne obchodné zastupiteľstvá a právnické firmy a neskôr z našetrených peňazí založil telekomunikačnú spoločnosť. Dokonca kúpil telekomunikačnú vežu za 400 000 dolárov. Dnes vlastní 18 takýchto veží, ktoré svojim zákazníkom poskytujú 4G bezdrôtové služby bez zmluvy.

Okrem toho založil Figgersovu nadáciu, ktorá poskytuje štipendiá a finančnú pomoc ľuďom postihnutým prírodnými katastrofami.

„Verím v zmenu obyčajného záujmu na reálne činy. Ak objavíte problém, nájdite riešenie, ktoré by prinieslo dopad na zmenu života konkrétneho človeka. Svoju nadáciu som založil zo svojho vlastného platu. Verím totiž v dávanie. Chcem vrátiť to, čo mi bolo dané. Pamätám si, odkiaľ som prišiel. Aký má človek prospech z toho, že získa celý svet, ale pritom stratí vlastnú dušu?“ povedal. “Mám vplyv na tento svet. Dnešný deň zmením na lepší zajtrajšok, pretože peniaze nie sú nič iné ako nástroj, pomocou ktorého môžeme ovplyvniť a zmeniť každodenný život ľudí - a to príležitosťami.”

Figgers, ktorý bol kedysi opustený, aby zomrel v kontajneri, je dnes veľmi úspešným podnikateľom, ktorý sa zameriava na pomoc druhým.

Každý život má nekonečnú hodnotu. Život každého človeka stojí za to. Pretože každý človek je niekým chcený.

Zdroj: Liveaction.org, autor: Nancy Flanders, preklad: Jana Bednáriková

Odber noviniek

Pripojte sa k našej iniciatíve! Prihláste sa na odber modlitieb a zamyslení, ktoré počas kampane rozosielame, a pomôžte meniť atmosféru v našej krajine.